Rekomendacje

Jeśli chcesz wiedzieć za co cenię Cezarego Kiewrę, główną postać tej książki, musisz ją przeczytać; interesujesz się niezwykłymi historiami zwyczajnych wierzących ludzi, musisz uczynić to samo; zastanawiasz się nad przyszłością swej rodziny, chciej postąpić identycznie; a jeżeli oczekujesz może na zapał twórczy, zanurz się w inspirujące dzieło Andrzeja Mytycha.

bp Mieczysław Czajko

Życzyłbym sobie, aby takich książek powstało więcej. Historie takie, jak Cezarego Kiewry wzbudzają wdzięczność, prowadzą do pokory i wzmacniają wiarę. Książka ta uzmysławia niezwykle precyzyjne działanie Boga, w skomplikowanych i złożonych czasach wojennych i powojennych. Dalszy ciąg 11 rozdziału listu do Hebrajczyków.

pastor Mirosław Szatkowski

Norbert_PalimakaKsiążkę przeczytałem niemal jednym tchem. Wprowadziła mnie do świata, który fascynuje wiarą prostych ludzi, prostych jednak wywierających wpływ na pokolenia. Żyję dziś w czasach, w których za wiarę w Boga nie grozi zesłanie do łagru, a czas kryzysu, który jest ogłaszany w mediach ma się nijak do kryzysowych czasów powojennych w których przyszło żyć Cezaremu Kiewrze. Po przeczytaniu lektury książki jeszcze bardziej zdałem sobie sprawę, że nasze obecne życie poprzedzone zostało wiarą i modlitwą bohaterów wiary, którym Cezarego nazywa jego syn Marek pisząc w końcowych rozdziałach książki. Jestem wdzięczny Andrzejowi Mytychowi za opisanie tej wspaniałej i niezwykłej historii. Dziękuję i polecam.

Norbert Palimąka

472278_3515960547959_563486838_oKsiążka „Krawiec, Kaznodzieja, Przemytnik” to niezwykła pozycja książkowa. Opisaną w niej prawdziwą historię Cezarego Kiewry czyta się z ogromnym zaciekawieniem i podziwem dla opisanych w niej bohaterów. Historia ludzi których losy połączyła Wieczność. Jest to opowieść o obecności Światłości nawet w najciemniejszych zakątkach Syberii i wierności Boga, który czyni życie zwykłych ludzi bardzo niezwykłym.

Dzięki temu, że książka ta obejmuje kilka pokoleń widzimy, jak wielka jest wartość w podążaniu za Bogiem całą rodziną i jak młodsze pokolenia mogą czerpać z bogactwa duchowego pozostawionego przez te poprzednie.

Jeszcze jedna rzecz czyni tę książkę niezwykłą – jest to spełnione marzenie autora i zapewne nie ostatnie tego typu. Polecam z całego serca!

Bożena Płaza

3 komentarzy do “Rekomendacje

  1. Wspaniała ewangelizacyjna pozycja książkowa o losach mojego kochanego ojca, najbliższej rodziny i przyjaciół. Przykład wzorowego chrzescijanina. Patrzac na niego u schyłku życia, chcę powiedzieć, że warto naśladować jego wiarę w Jezusa Chrystusa, który jest „dokończycielem” wszyskiego… – tak jak mi zawsze mówił – Kto wytrwa do końca, zbawiony będzie.

  2. Książkę o pastorze Cezarym Kiewrze przeczytałam jednym tchem. Jest to wspaniała historia prostych ludzi, którzy dzięki wierze i zaufaniu Panu dokonali wiele wspaniałych rzeczy! Pokazanie losów wielu osób w tej książce pokazuje Nam, że uwierzenie i przyjęcie Boga do swojego serca jest początkiem lepszego jutra. Serdecznie dziękuję autorowi za podjęcie się napisania tego Dzieła! Z pewnością wrócę jeszcze nie raz do tej publikacji. Pozdrawiam.

  3. „Krawiec, Kaznodzieja, Przemytnik” to książka o moim dziadku, ojcu mojej mamy, mężu mojej babci Łucji. Książka daje możliwość wejścia „za kulisy” i zobaczenia jak wyglądało życie mojego dziadka Cezarego Kiewry od dziecięcych lat do dziś. Pierwsze kilka lat życia Cezarego jest bajkowe, sielankowe. Dużo miłości i zabawy. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Bajkowe życie zamienia się w koszmar, który trwa parę lat. Jak dalej potoczy się los młodego Cezarego? Na to pytanie odpowie wam ta książka, która wciąga na dłuuugie godziny. Czy warto ją przeczytać? Moje odczucia co do książki są bardzo pozytywne. Zapraszam do lektury wszystkie pokolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>